Iniciatíva „DOMA NAKUPUJEM“

in
Iniciatíva „DOMA NAKUPUJEM“

#spolumamenato pomôcť slovenskej ekonomike

Rozhodli sme sa pripojiť k iniciatíve Doma nakupujem, ktorej garantom je Slovenská sporiteľňa. Cieľom iniciatívy je podporiť našu ekonomiku nákupom v obchodoch a e-shopoch podnikajúcich na Slovensku. Osobitne v tomto predvianočnom období chceme aktivizovať spotrebiteľov, zákazníkov, odberateľov, partnerov, zamestnancov, aby tento rok nakupovali vianočné darčeky doma, na Slovensku.

Sme presvedčení, že sa našej krajine bude dariť, keď sa bude dariť ľuďom a podnikateľom, ktorí v nej žijú. Sme slovenská firma a prosperita slovenskej ekonomiky sa nás bytostne týka. Preto sme sa rozhodli podporiť kampaň, ktorá chce Slovákov presvedčiť aby svojimi nákupmi podporili domácu ekonomiku.

Uvádzame zopár dát získaných na základe kvalifikovaného odhadu analytikov Slovenskej sporiteľne

  • Podľa odhadu Slovenskej sporiteľne zo Slovenska odíde asi 2,4 mld eur ročne na nákupy v zahraničí (platby cez POS terminály a eshopy). Z toho pred Vianocami viac ako 450 miliónov.
  • V eshopoch Slováci minú odhadom cez 1,26 mld. eur ročne, z toho asi 2/3 idú do zahraničia (800 mld. eur). Vianoce pritom predstavujú pätinu nákupov.
  • Slováci najviac nakupujú v zahraničí pred Vianocami, a to najmä v Rakúsku, Poľsku a Česku. Kupujeme pritom najmä spotrebný tovar ako potraviny, oblečenie či vybavenie do bytu.

Veríme, že sa čo najviac spotrebiteľov zapojí a spolu môžeme pozdvihnúť domáce podnikateľské prostredie.

Viac informácií o iniciatíve nájdete tu.