NONSTOP CALLCENTRUM

Novinky z Lunysu

Teraz letí

Slovenská špargľa

Špargľa je neodmysliteľnou súčasťou každého jarného menu. Jej nezameniteľná chuť a aróma vynikne v každom jedle a čo je najlepšie, chutí skvelo aj ako samostatne, bez akýchkoľvek zbytočných príloh:)

Túto cenenú ingredienciu uchováte v čerstvom stave nasledujúcim spôsobom: odrežte prípadné suché konce špargle a vložte ju do pohára s vodou (do výšky max 2cm). Následne pohár vložte do chladničky.

Teraz letí

Jarná cibuľka

Nič zo zeleniny vám nepripomenie prichádzajúcu jar viac než jarná cibuľka. Jej jemne pikantná chuť a aróma však nie je všetko, obsahuje aj množstvo vitamínu C a priaznivo ovplyvňuje imunitu.

Najlepšie sa skladuje v chladničke, uzatvorená v plastovej miske, ktorá je vystlaná papierovými kuchynskými utierkami. Nezabudnite ju však vopred vysušiť od prípadnej vlhkosti.

Teraz letí

Redkvička

Kto by nepoznal tieto červené pikantné bobuľky, spojené v typickej viazaničke. Obsahuje množstvo vitamínu C (viac ako citrón), ďalej vitamíny E, B1, B2, B6 a beta-karotén. Pomáha znižovať cholesterol a priaznivo pôsobí na trávenie.

Ak ju chcete skladovať, určite ju neumývajte, ani nekrájajte. Najdlhšie vám vydrží zabalená v plastovom vrecku alebo vlhkej utierke, ktorú vložíte do chladničky.