CALLCENTRUM

Novinky z Lunysu

Teraz letí

Ananás

Z masívnej stonky vyrastajú plody s charakteristickým šupinatým povrchom, dosahujúce hmotnosť aj tri kilogramy. Žltá dužina s nezameniteľnou aromatickou chuťou vyvoláva atmosféru vzdialených exotických krajín. Ananás pôvodne rástol iba v Južnej Amerike – v Brazílii a v Paraguaji. Vďaka obrovskej obľube sa rozšíril aj do iných krajín. Ananás okrem biotínu, vitamínu B a vitamínu E poskytuje všetky ostatné vitamíny a 16 rôznych minerálov a stopových prvkov. U nás si môžete objednať aj letecký ananás, jeho chuť Vás určite dostane.

Teraz letí

Mango

Subtropická kôstkovica s jedinečnou arómou si rýchlo získa srdce a chuťové poháriky každého labužníka. Mango je sladké, šťavnaté a má vzrušujúcu lahodnú chuť. Mangovníky dorastajú do výšky 25 metrov a majú hlboké korene, ktorými čerpajú z pôdy dôležité minerály. Mangovník pochádza z južnej Indie, no jeho pestovanie sa rozšírilo aj do iných horúcich častí sveta. U nás si môžete objednať aj letecké mango, jeho chuť Vás určite dostane.

Teraz letí

Citrón

Má veľmi mnohoraké použitie – robí sa z neho šťava, používa sa ako korenina a ľudia, ktorí majú radi kyslé, ho dokonca jedia celý. Americký biochemici najnovšie odporúčajú rozkrojiť citrón na štyri  časti a dužiny vyjesť. Prvé sústo nie je ľahké, no podnebie a jazyk si rýchlo privyknú na kyslý šok a potom už citrón naozaj veľmi dobre chutí. Bioflavonoidy v dužine chránia citlivý vitamín C pred oxidáciou a dvadsaťnásobne zvyšujú jeho činnosť.

Teraz letí

Zázvor

Zázvor alebo ďumbier je koreň so žltou dužinou, ktorý zdoláva virózy, chrípku, nachladnutie aj obezitu. Taktiež posilňuje obranyschopnosť organizmu a pôsobí preventívne proti novodobým civilizačným chorobám. Nenáročný spôsob, ako zázvor užívať je formou čaju, ktorý sa pije teplý.