NONSTOP CALLCENTRUM

Novinky z Lunysu

Teraz letí

Grep

Známe tropické ovocie, ktorého pôvod môžme hľadať na ostrovoch v Karibskom mori. Jeho názov je odvodený od anglického slova grape (hrozno), pretože grepy rastú v strapoch. Všetky odrody sa vyznačujú vysokým obsahom vitamínu C.

Jeho horké látky pomôžu pri trávení a pohář šťavy pred jedlom preukázateľne pomáha pri chudnutí. Odbúrava voľné radikály a počas zimy posilňuje imunitu.

Teraz letí

Kvasená kapusta

K zimnému obdobiu patrí kvasená kapusta viac než čokoľvek iné. Táto zdravá pochúťka obsahuje množstvo vitamínu C, ďalej vitamíny K, E a časť vitamínov zo skupiny B. Obsahuje takisto minerálne látky ako fluór, horčík, draslík, železo, či fosfor.

Mimoriadne vhodná je počas zimy, pretože posilňuje imunitu a obranyschopnosť organizmu. Veľmi dobre poslúži aj pri detoxikácii.

Teraz letí

Zázvor

Koreň pochádzajúci z juhu Číny sa mnohým spája s prichádzajúcim zimným obdobím. Čaj zo zázvoru skvelo prehreje celé telo a pomôže pri liečbe nádchy, chrípky alebo angíny. Vďačíme za to spektru vitamínov, minerálov a antibiotických látok, ktoré zázvor obsahuje.


Zázvor najlepšie uchováte v chlade, v spodnej časti chladničky. Ak zázvor narežete, snažte sa ho spotrebovať do týždňa.