NONSTOP CALLCENTRUM

Novinky z Lunysu

Teraz letí

Zázvor

Koreň pochádzajúci z juhu Číny sa mnohým spája s prichádzajúcim zimným obdobím. Čaj zo zázvoru skvelo prehreje celé telo a pomôže pri liečbe nádchy, chrípky alebo angíny. Vďačíme za to spektru vitamínov, minerálov a antibiotických látok, ktoré zázvor obsahuje.


Zázvor najlepšie uchováte v chlade, v spodnej časti chladničky. Ak zázvor narežete, snažte sa ho spotrebovať do týždňa. 

Teraz letí

Tekvica Hokaido

Táto tekvica predznamenáva prichádzajúcu jeseň asi ako žiadna iná zelenina. Je vhodná pre všetkých, ktorí chcú schudnúť, pretože obsahuje len minimum kalórií. Jej prednosťou je obsah rôznych vitamínov, predovšetkým A, B, C, E, K a je bohatým zdrojom betakaroténu.

Na skladovanie sa hodí chladné, tmavé a zároveň suché miesto. V každom prípade uchovajte na tekvici stopku, pretože ak ju odtrhnete, začne sa oveľa rýchlejšie kaziť.

Teraz letí

Kapusta biela

Kapusta patrí k tradičným druhom zeleniny, ktoré sa spracovávajú v rôznych formách vo forme hlavných jedál, šalátových príloh alebo ako súčasť zaváranín. Pomáha znižovať krvný tlak a cholesterol, navyše je výborná ako prírodné “prečisťovadlo” tela.

Ak chcete kapustu skladovať efektívne, najlepšie je ju ponechať celú. Rozkrojenú kapustu zabaľte pred vložením do chladničky do igelitového vrecka alebo pevne obaľte potravinárskou fóliou.